نقش و تاثیر رستوران های رشت در صنعت گردشگری آن

نقش و تاثیر رستوران های رشت در صنعت گردشگری آن

This post is also available in: English فارسی العربية

نقش و تاثیر رستوران های رشت در صنعت گردشگری آن

غذا از اساسی ترین و با ارزش ترین پایه های صنعت گردشگری به شمار می رود. همواره تامین خوراک گردشگران و مسافران با انواع غذاها به خصوص غذاهای بومی و محلی که از طعم و جذابیت ویژه ای نیز برخوردار باشد حائز اهمیت است. استان گیلان و شهر رشت به عنوان قطب تنوع غذایی کشور با بیش از 170 نوع غذای بومی همواره مورد توجه گردشگران و مسافران قرار داشته است. بنابراین با توجه به اهمیت تاثیر رستوران های رشت در صنعت گردشگری استان گیلان در این بخش به بررسی این مورد و عومال موثر بر آن می پردازیم.

صنعت گردشگری غذایی رشت

از مهمترین نوع گردشگری می توان به صنعت گردشگری غذایی اشاره کرد. این صنعت با گسترش اوقات فراقت و تمایل به مسافرت و گردشگری روز به روز در حال افزایش است. با توجه به تنوع غذایی موجود در استان گیلان و وفور مواد غذایی به دلیل آب و هوای خاص آن به خصوص شهر رشت که نقش عمده ای را در صنعت گردشگری این استان ایفا می کند، پتانسیل گردشگری غذایی بالایی را می توان مشاهده کرد.

اهمیت غذا و خوراک خصوصا غذاهای بومی در تمام جهان رو به افزایش است. در سال های اخیر نام شهر رشت به عنوان شهر خلاق غذا در یونسکو به ثبت رسیده است. همین باعث شده است توجه به این شهر در صنعت گردشگری غذایی به شدت افزایش یافته است. این توجه باعث افزایش انواع رستوران ها خصوصا رستوران های بومی و محلی در رشت شده است. که این امر خود بزرگترین جاذبه گردشگری این استان به شمار می رود.

غذاهای استان گیلان و شهر رشت عموما از مواد کاملا ارگانیک تهیه می شوند. از همین رو این شهر می تواند مورد توجه گردشگران و مسافران داخلی و خارجی زیادی قرار بگیرد.  قطعا این توجه موجب افزایش درآمدزایی برای این شهر و استان باشد.

تاثیر رستوران های رشت در صنعت گردشگری

همواره رستوران ها به عنوان مهمترین و بزرگترین مراکز ارائه غذا شناخته شده اند. بنابراین رستوران ها می توانند نقش به سزایی را در جذب گردشگران و رونق صنعت گردشگری ایفا کنند. رستوران های رشت با ارائه انواع غذاهای متنوع گیلانی که همواره طرفداران بسیار زیادی در بین گردشگران و مسافران داخلی و خارجی دارد گیلان را به یکی از قطب های گردشگری تبدیل خواهند کرد. ارئه غذاهای با کیفیت همراه با طعم و رنگ مناسب در بهترین رستوران های رشت می تواند هر ساله هزاران نفر را به قصد تجربه مجدد این طعم و مزه های متنوع و خاص به گیلان و رشت بکشاند.

رستوران گردشگری ریژان به عنوان بهترین رستوران در رشت با ارائه بهترین و با کیفیت ترین غذاهای بومی گیلان و کرمانشاه آماده خدمت رسانی به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی می باشد. باشد که گامی مهم در جهت بهبود وضعیت صنعت گردشگری این استان باشیم.


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

این مطالب را از دست ندهید

فوت و فن و روش صحیح فریز کردن مواد غذایی
برگزاری مراسم تولد در بهترین رستوران رشت
روش های مناسب برای افزایش وزن سالم و اصولی
زیباترین جاذبه‌های توریستی ایران (1)
طرز تهیه کتلت سویا و خواص سویا گوشتی
طرز تهیه کوکوی پیازچه کرمانشاهی و خواص آن
قهوه محبوب ترین نوشیدنی از تاریخچه تا طرز تهیه
چند مورد از آداب صحیح غذا خوردن و رفتار مناسب در رستوران
جاذبه های گردشگری اصفهان
اهمیت استفاده از مواد غذایی سالم در بهترین رستوران ها
تزئین و دورچین مناسب برای انواع کباب های ایرانی
معرفی عجیب ترین غذا های دنیا

دیدگاهتان را بنویسید